Jotun Boya

Bağlar Mahallesi İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi No: 31/A Burdur
Yayınlanan 23 Ekim 2018 / 4584
Jotun Boya
Kategori : İnşaat
İlçe : Merkez
Telefon : 0 248 233 44 33

Boyanın kalitesi kadar nasıl uygulandığı da boyanın performansı üzerinde büyük etkiye sahiptir. Jotun, ürünlerinin en iyi şekilde uygulanmasını hedeflediği için boya uygulama ekipmanlarının özellik ve kalitesine de önem verir. Jotun boya yüksek kıl kalitesi, boya alma kapasitesi, kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü kullanımıyla mükemmel bir yüzey oluşturulmasına katkıda bulunuyor. Yüksek kalitede üretilen Jotun ürünlerini uygulayarak doğru ve sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Jotun Boya devrim niteliğinde bir ürünle karşımıza çıkıyor. Jotun’un icat ettiği yepyeni bir pigment teknolojisiyle üretilen ve ’Jotashield Extreme’’ adıyla piyasa sunulan bu süper dış cephe boyası hem mekanları, hem çevreyi ve de dünyamızı koruyor.

Koridor/Antre

Evimiz hakkındaki ilk izlenimi antrelerimiz veriyor. Eve gittiğimizde ilk adımımızı attığınız ve misafirlerimizi karşıladığımız ilk mekan. Renkler ile istediğiniz atmosferi yansıtmak aslında çok kolay. Salonlar, Ailemizle vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımız evimizin kimliği hakkında da büyük ipuçları veriyor. Rahatlık, dinlenme ve huzur temaları ön planda ise soğuk renk tonlarını (yeşil, mavi, mor), eğer hareketli, canlı ve dinamik bir atmosfer yakalamak istiyorsanız sıcak renkleri (sarı, turuncu, kırmızı) kullanabilirsiniz.

Mutfak/Yemek Odası

Mutfaklar, özellikle kadınlar için evin en hareketli mekanlarından birisi. En lezzetli tatlara ve tüm ailenin birlikte vakit geçirdiği en keyifli yemeklere ilham veren mutfaklarda hangi renkleri kullanmalıyız? Mevcut mekan ile uyum sağlayacak olan sıcak renk grubunu mutfaklarda kullanabiliriz. Örneğin duvarlarımızda turuncu rengi kullanıyorsak bu durumda mekandaki enerjiyi dengelemek için turuncunun tamamlayıcı rengi olan yeşili de mekan içerisinde aksesuarlarda vs. kullanabiliriz. Mutfağın çok küçük olması durumunda ise bu durumda mekan genişletici renkler önerilebilir. Soğuk renk grubu kullanılabilineceği gibi en fazla yansıtma oranına sahip olan beyaz da kullanılabilir. Koyu tonlar ise ısıyı içine çeker ve yansıtmazlar, ve duvarları olduğundan daha yakın gösterebilirler, o nedenle dar alanlarda çok fazla tercih edilmemesi tavsiye edilebilir.

Yatak Odası

Yatak odalarınız için sıcak, soğuk, maskülen ya da kontrast renklerden seçim yapabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun renginiz sizi yansıtsın! Yatak odamız yeni bir güne gözümüzü ilk açtığımız ve günü bitirdiğimiz, bizim için çok özel bir mekan… Seçeceğimiz renk, sabah güne verimli bir şekilde başlamamıza ve geceleri de huzurlu bir şekilde uykuya dalmamıza yardımcı olmalıdır. Çok koyu renkler ve sert kontrastlar yerine daha yumuşak ve göz yormayan renkler seçilebilir. Yeşil, mavi ve mor renklerinin dinlendirici ve huzur verici etkileri bulunmaktadır. Bulundukları ortama dinginlik katarlar. Soğuk renk grubuna giren bu renklerin açık tonları yatak odalarında kullanılabilir. Eğer daha hareketli, cıvıl cıvıl bir odanız olsun istiyorsanız sıcak renkleri kullanarak bu havayı yakalayabilirsiniz; fakat oda içerisindeki enerjiyi dengeleyebilmek için mutlaka tamamlayıcı rengi de oda içerisinde kullanmaya özen gösteriniz.

Banyo

Banyolar genelde evimizdeki en küçük mekanımız… Banyolarımızı olduğundan daha da küçük göstermemek için doğru renk seçimi büyük önem taşımaktadır. “Sıcak renkler” bölümünde de değindiğimiz gibi kırmızı, turuncu, sarı gibi renkler duvarların birbirlerine olduğundan daha da yakın algılanmasına neden olurlar. Bu nedenle seçim yaparken sözkonusu renkleri ana renk olarak seçmemeniz çok daha doğru olacaktır. Banyolarda genel olarak en çok tercih edilen renk temizlik duygusunu da yansıttığı için beyazdır. Yansıtıcı özelliği ile de daha ferah ve geniş gözükmesine yardımcı olmaktadır. Beyazın yanısıra akla su ve doğa ile ilişkili olan maviler, yeşiller, akuamarineler yine tercih edilebilinecek renkler arasındadır.

Çocuk Odası; Bebeğinizi en güzel renklerle boyanmış odasıyla karşılayın. Mavi, pembe ya da belki sarı?

İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Kalite: Güven: Hizmet: