Hertat Yöresel Ürünler

Konak Mahallesi Halk Pazarı Caddesi No:1 Burdur
Yayınlanan 1 Temmuz 2018 / 6215
Hertat Yöresel Ürünler
Kategori : Gıda Üretici
İlçe : Merkez

Burdur yöresine has bir tatlıdır, ezilmiş ceviz ve şeker kullanılarak yapılır, eşkenar dörtgenler halinde dilimlenerek paketlenir. Burdur bölgesine has tescillenmiş bir tatlı olarak tatlı sevenlerin oldukça ilgisini çekmekte ve hoşlarına gitmektedir. Tadından ve lezzetinden vazgeçemeyenler bir aldıkları zaman tekrar almak istemektedirler. Vazgeçilmez Burdur Ceviz Ezmesi Tatlısından tatmanızı tavsiye ederiz.

Hertat yöresel ürünler olarak tatlı da damak tadına hitap eden katkısız doğal gıda ürünleri üretimi yapmaktayız. Ürettiğimiz ürünleri Türkiye’nin her köşesine göndermekteyiz. Özellikle Burdur ceviz ezmesi, haşhaş helvası, haşhaş gevreği, kenevir helvası ve pekmez sucuğu siparişlerin en çok yoğun olan ürünlerimizin başında gelmektedir. Burdur dışı siparişlerde günlük ürettiğimiz ürünlerimizden gönderim yapılmaktadır. Siparişlerde üretime ve orana dayalı bilgiler verilerek gönderim yapılmaktadır.

Burdur’un Meşhur tamamen doğal besin olan ceviz, şeker ve irmikten imal edilmektedir, içerisinde herhangi bir koruyucu kimyasal içermediği için çocuklarda rahatlıkla yiyebilir; Ayrıca güçlü bir enerji deposudur. Güzel bir yemeğin ardından yenebilecek mükemmel ve hafif bir tatlıdır. Burdur’un tarihi meşhur ezmesini sizlerin de tatmasını tavsiye ederiz. Üretimini yaptığımız ürünler istediğiniz ağırlığa göre paketlenerek gönderilmektedir. 100 gr, 250 gr, 500 gr ve 1 kg şeklindedir. Burdur ceviz ezmesi ve üretimini yaptığımız diğer ürün ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Üretilen ürünlerde harici katkı maddeleri bulunmamaktadır. blog

Üretimini kendi yaptığımız ürünlerden toptan veya perakende sipariş verebilirsiniz…

Burdur Ceviz Ezmesi tarifi mi aramıştınız?

Yöresel Burdur Burdur Ceviz Ezmesi Tarifi; Gerekli Malzemeler; 4 su bardağı şeker, 4 su bardağı irmik, 4 su bardağı ceviz, Pudra şekeri… 4 su bardağı şeker tencereye konur. Üzerine 1 su bardağı sıcak su ilave edip kaynatılır sonra ocak hafif kısılır. 4 su bardağı irmik ve 4 su bardağı ceviz (dişe gelecek şekilde çekilmiş olup) ikisi karıştırılıp eriyen şeker tenceresine dökülür. Dökülürken de aralıksız karıştırılır ocaktan alınır.

Tepsiye pudra şekeri serpilip cevizli karışım yayılır çok sıkı bir şekilde tüm gücünüzle bastırılır. Birbirine iyice sıkışmalı yoksa kestiğinizde dağılır sonra üstüne pudra şekeri serpilir (el tel süzgeci ile ). Kesilerek servis yapılır.

HERTAT DAMAK TADINA RENK KAT

İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Kalite: Güven: Hizmet: